Potrzebuję zwolnienie

Sprawdź jakie skierowania możesz uzyskać poprzez Pogotowie Studenckie

Zwolnienie lekarskie L4

Zwolnienie lekarskie to dokument potwierdzający niezdolność do pracy ze względu na stan zdrowia. Aby je uzyskać, należy udać się do lekarza w ciągu trzech dni od rozpoczęcia choroby. Zwolnienie lekarskie może być wydane z wsteczną datą tylko w wyjątkowych przypadkach. Czas trwania zwolnienia zależy od przyczyny niezdolności do pracy.

Napisz za pomocą komunikatora lub formularza:

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas:

Telefon 42 640 65 23


  Zaświadczenie o stanie zdrowia

  Zaświadczenie o stanie zdrowia to dokument wystawiany przez lekarza potwierdzający stan zdrowia osoby. Zaświadczenie może być wydane na życzenie osoby lub na potrzeby różnych instytucji, takich jak szkoły, urzędy, czy pracodawcy. Zaświadczenie o stanie zdrowia może zawierać informacje dotyczące chorób, alergii, lub wymagań specjalnych związanych z leczeniem. W niektórych przypadkach, np. przed wyjazdem zagranicznym, zaświadczenie o stanie zdrowia może być wymagane jako dokument potwierdzający brak chorób zakaźnych.

  Napisz za pomocą komunikatora lub formularza:

  Formularz kontaktowy

  Zadzwoń do nas:

  Telefon 42 640 65 23


   Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Skontaktuj się z naszym lekarzem, który po konsultacji wystawi Ci zaświadczenie lekarskie lub zwolnienie lekarskie do pracy (L4).

   Zwolnienie lekarskie w naszej przychodni NIE jest płatne. Będąc naszym pacjentem możesz w przyszłości łatwo i wygodnie korzystać z naszych usług zarówno przez telefon (konsultacje, zwolnienia lekarskie, skierowania, recepty), jak również umówić wizytę do specjalistów w całej Polsce.

   Nie czekaj! Zapisz się do Pogotowia Studenckiego już teraz
   korzystaj z bezpłatnej opieki zdrowotnej gdziekolwiek jesteś bezpośrednio z swojego telefonu!

   Skontaktuj się z nami
   Zwolnienie lekarskie

   Nie czekaj! Zapisz się do Pogotowia Studenckiego już teraz
   korzystaj z bezpłatnej opieki zdrowotnej gdziekolwiek jesteś bezpośrednio z swojego telefonu!

   Wypełnij deklarację

   Zwolnienie lekarskie

   Zwolnienie lekarskie w Polsce, zwane też zaświadczeniem lekarskim, to dokument wystawiany przez lekarza potwierdzający, że osoba jest niezdolna do pracy ze względu na stan zdrowia. Zwolnienie lekarskie jest ważne przez określony czas i umożliwia osobie skorzystanie z prawa do wynagrodzenia chorobowego.

   Aby uzyskać zwolnienie lekarskie w Polsce, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty, który dokona badania i na jego podstawie wyda zaświadczenie. Osoba, która potrzebuje zwolnienia lekarskiego, powinna zgłosić się do lekarza w ciągu trzech dni od rozpoczęcia niezdolności do pracy. W przypadku choroby dziecka, opiekun prawny powinien zgłosić fakt nieobecności dziecka w szkole lub przedszkolu, przedstawić zaświadczenie od lekarza oraz podać w jakim terminie planowane jest powrót dziecka do placówki.

   Zwolnienie lekarskie może być wydane z wsteczną datą jedynie w wyjątkowych sytuacjach, na przykład w przypadku gdy osoba była zmuszona do leczenia się poza miejscem zamieszkania i nie mogła uzyskać zaświadczenia w terminie. W takim przypadku lekarz może wystawić zwolnienie z datą wsteczną.

   Czas trwania zwolnienia lekarskiego zależy od przyczyny niezdolności do pracy. Najczęściej zwolnienia wydawane są na okres 7, 14 lub 30 dni, ale w niektórych przypadkach może być przedłużone lub skrócone. W przypadku długotrwałej niezdolności do pracy, konieczne jest przedstawienie kolejnych zaświadczeń lekarskich.